A Magyar Képregény Szövetség egy civil társaság, amelynek tagjai az alábbi célokért dolgoznak:
- minél többen megismerjék a képregényt mint önálló művészeti ágat
- változtassunk a képregényhez társított asszociációkon
- megismertessük a kortárs magyar képregényt és alkotóit a közönséggel
A Magyar Képregény Szövetség tevékenységei:
- Rendezvényeket szervezünk.
Május: Budapesti Nemzetközi Képregényfesztivál. December: Hungarocomix képregényvásár - Képregénykiállításokat szervezünk.
- Támogatjuk magyar képregényalkotók részvételét nemzetközi eseményeken, kulturális intézetekkel együttműködve, különös tekintettel a szomszédos országokra.
- Támogatjuk nemzetközi képregényalkotók részvételét magyar képregényes eseményeken.
- Képregényekről ismeretterjesztő előadásokat tartunk kulturális intézményeknek, iskoláknak, üzleti partnereknek.
- Képregényrajzoló gyakorlati foglalkozásokat tartunk.
- Segítünk a közoktatásban a képregényeket tanító, a képregényeket az óráikba integráló tanároknak.
- Részt veszünk a képregények tudományos tanulmányozásának előmozdításában.
- Támogatjuk a képregény magyarországi intézményesülését.
Terveink:
- Portfóliószemle: a képregényalkotás iránt érdeklődő fiatalok és kezdő művészek segítése.
- Pályázat képregényalkotóknak.
A Magyar Képregény Szövetség nem foglalkozik az alábbi képregényhez köthető feladatokkal:
- Gyűjtemények és hagyatékok értékbecslése.
- Konkrét képregénypéldányok értékének megállapítása.
Sajtómegjelenések
2020
A képregényszerzők képesek voltak a kortárs vizuális kultúrába integrálni” a Vízitündért – hangzik el Nemes Z. Márió méltatásában – „vagyis kapcsolatokat kiépíteni a kortárs rajzfilmek, meseábrázolások, fantasy képregények világával – és ezen belül, ennek tudatában alkottak kimagaslót a magyar mezőnyben. Ugyanakkor hűek tudtak maradni a tündérmese archaikus hagyományához, a folklórhoz és a mitológiához.”
A kulter.hu beszámolója a 2020-as Képregénydíjakról.
2019
Remélem, hogy ez a nagy teszt, amit az öt napos fesztivál jelent, hasznos dolgokat mutat meg magunknak magunkról. Mármint a képregényeseknek a képregényesekről. Leginkább talán az a kihívás, hogy a képregényolvasókat kimozdítsam otthonról, hogy ne csak a Dürer kerti egész napos programra jöjjenek el.
A jó csillagegyüttállást szeretnénk kihasználni – Interjú Szép Eszterrel a Budapesti Nemzetköz Képregényfesztivál szervezőjével .
2018
2015
A fesztivál egyik legszórakoztatóbb momentuma az úgynevezett comic battle, vagyis a képregénycsata, amelyre most is nagyszámú közönség volt kíváncsi. A megmérettetés során ismert hazai és külföldi képregényrajzolók rögtönöztek két szösszenetet megadott fordulatok mentén, majd a közönség ovációja döntötte el, melyik csapat győzzön.
Klacsmann Borbála beszámolója a Képregényesztiválról a kulter.hu-n.
2012
2010
A szakmai előadások keretében először az európai körútjának részeként Budapestet is útba ejtő, „indiai Walt Disney”-ként aposztrofált Pran Kumar mesélt az indiai képregényipar helyzetéről és az általa megteremtett képregény-karakterről, ami legalább olyan mély hatást gyakorolt az indiai átlagemberek életére, mint Mickey egér az amerikaiakéra.
“Határok nélkül” – Nagy Krisztián írása a litera.hu-n.
Van egy öt-tízezres réteg, amelynek hozzátartozik a kultúrájához a képregényolvasás, -vásárlás, de akik ma tinédzserek, nem találkozhattak ezzel a médiummal, mivel a kétezres évek elején alig jelent meg itthon képregény.
Dani Áron beszámolója a közös Hungarocomix + Animekarácsony rendezvényről.
2009
Rutinos képregényfesztiválosként már tudjuk, hogy míg a Hungarocomixot a karácsonyi bevásárlási őrület uralja, a Képregényfesztivál inkább az egész napos rajzprogramokról, és az Erzsébet téri medence melletti olvasgatásról szól. Meg persze a külföldi sztárvendégekről.
Szűcs Gyula beszámolója a Képregényfesztiválról a Könyves blogon.
2008
A rendezvény idei díszvendége a holland Marcel Ruijters, akinek ez alkalomra Dante Isteni színjáték-ának első része (Pokol) alapján készített képregénye (Inferno, magyarul: Pokoli színjáték) meg is jelenik a Nyitott Könyvműhelynél. Ruijters megőrizte az eredeti dantei szerkezetet, bár a történetet kissé lecsupaszította, a képregény nyelvéhez igazította, és nem kevés humorral, különleges utalással szőtte át.
Beszámoló a Negyedik Magyar Képregényfesztiválról az origo.hu-n.
2007
Az igazi rajongók már hetek óta fenhetik a fogukat Scott McCloud amerikai rajzoló Understanding Comics című, képregényről szóló képregényének várva várt magyar kiadására.
Beszámoló a Harmadik Magyar Képregényfesztiválról az origo.hu-n.
2005
Szombaton rendezi meg az első magyar képregényfesztivált Budapesten a Magyar Képregénykiadók Szövetsége. A fesztivállal a kiadók célja, hogy végre itthon is önálló művészeti ágként ismerjék el a képregényt. A rendezvényen kapható lesz a többek a Sin Cityt is tartalmazó Fekete-Fehér Képregényantológia első kötete, a XIII című francia képregény és a Pulitzer-díjas Maus.
Beszámoló az Első Magyar Képregényfesztiválról az origo.hu-n.